ЗВІТ ДИРЕКТОРА ОЗНЗ ЗСШ І-ІІІ ст. м.Добромиль Керницького Андрія Богдановича ЗА 2019-2020 н.р.
ОПОРНИЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД –
«ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ СЕРЕДНЯ ШКОЛА І – ІІІ СТУПЕНІВ м. ДОБРОМИЛЬ
СТАРОСАМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ»
вул. Галицька, 36, м. Добромиль Старосамбірського р-ну Львівської обл., 82042,
тел. 0(238)33-0-90, e-mail: mykola_gadevych@ukr.net або dobromyl_school@ukr.net
Код ЄДРПОУ 22385822
ЗВІТ ДИРЕКТОРА ОЗНЗ ЗСШ І-ІІІ ст. м.Добромиль
Керницького Андрія Богдановича
ЗА 2019-2020 н.р.
Закінчився черговий навчальний рік. Сьогодні ми зібралися, щоб підбити підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2019/20 н.р.
Як директор школи у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувався Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.
1 .Загальні відомості про навчальний заклад:
Комунальний заклад освіти Опорний загальноосвітній навчальний заклад
« Загальноосвітня середня школа І-ІІІ ст. м. Добромиль» за адресою: 82042, вул. Галицька, 36, тел. 33-4-41.
* Статут зареєстровано 14.03.2014 р., реєстраційний №14091050002000486, відділом освіти Старосамбірської РДА.
* Свідоцтво про державну реєстрацію АБ №093482, видано 13.03.2008.
* Ідентифікаційний код: 22385822
Мова виховання та навчання: українська;
- Кількість класів: 20;
- Кількість учнів у навчальному закладі: 420;
- Середня наповнюваність школи – 21 учень.
- Матеріально-технічна база навчального закладу:
Школу засновано у вересні 1944 року.
Заклад намагається створити умови для роботи і навчання,відремонтувати та довести до норм та вимог сьогодення навчальні кабінети, оснастити школу новим сучасним обладнанням.
Кожен рік виконуються капітальні та косметичні ремонти, є висновки державної санітарно - епідеміологічної служби про відповідність приміщень вимогам санітарних норм і правил, дозвіл пожежної частини, протоколи замірів опори ізоляції електромережі.
У приміщенні школи функціонують кабінети:
- Української мови та літератури - 2
- Зарубіжна література – 2
- Кабінет фізики – 1
- Кабінет хімії – 1
- Кабінет біології – 1
- Кабінет історії – 1
- Кабінет математики – 3
- Кабінет географії – 1
- Кабінет інформатики – 2
- Кабінет іноземної мови – 2
- Кабінет трудового навчання для хлопців ідівчат – 2
- Кабінет курсу «Захист Вітчизни» - 1
- Кімната групи продовженого дня -2
- Кабінети для учнів початкової школи - 8
Забезпеченість закладу меблями - 100%. Більшість кабінетів і класних кімнат відповідає типовим перелікам та вимогам навчальних програм.
В школі є їдальня, актова зала, бібліотека, спортивна зала, спортивний майданчик.
Протягом останніх 7 років (з 2013 по 2020рр.) навчально-матеріальна база школи значно покращилась.
ОЗНЗ ЗСШ І-ІІІ ст. м.Добромиль– це комунальний загальноосвітній заклад із сучасними освітніми технологіями, якісним технічним устаткуванням, напрацьованими традиціями і теплою домашньою атмосферою, який активно працює над створення моделі креативного інноваційного навчального закладу .
У 2019/2020 навчальному році робота педагогічного колективу школи була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», , Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти України», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», Концепції розвитку ОЗНЗ ЗСШ І-ІІІ ступенів м.Добромиль , реалізацію державних, регіональних програм у галузі освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів.
Школа - це простір життя дитини; тут вона не готується до життя, а повноцінно живе, і тому вся нормативно-методологічна діяльність навчального закладу спрямована на:
- особистісно-зорієнтовану педагогіку,
- створення необхідних умов для формування громадянина,
- формування у школярів бажання і уміння вчитися; вироблення умінь практичного і творчого застосування здобутих знань;
- розвиток індивідуальності дитини на основі виявлення її задатків і здібностей;
- виховання в учнів любові до праці, забезпечення умов для їх життєвого і професійного самовизначення.
- соціальний захист дітей та підлітків які потребують підтримки.
- ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБОВ’ЯЗКОВОЇ ОСВІТИ
Педагогічним колективом школи проведено певну роботу щодо збереження й розвитку шкільної мережі. На початок навчального 2019-2020 н. р. у школі навчалося _420_ учнів, з них дівчат _186_ , що становить 44,3_ % від загальної кількості. Укомплектовано 20 класів із середньою наповненістю _21_ уч. Охоплено навчанням 100 % учнів. На всіх дітей, які з різних причин продовжують навчатися за межами нашого закладу, своєчасно оформлені відповідні документи.
За навчальний рік вибуло _7__ учн., із них __4_ уч. - у заклади області, _3__ уч. – навчаються за межами області. Прибуло до школи _3__ учн..
В 2020-2021 н. р. плануємо відкрити 2 перші класи, вже набрали у 1 класи – _38_ учнів_. Невизначеною залишається ситуація з набором учнів у 10 клас. Та ж ситуація була і в минулому навчальному році.
В школі постійно ведеться облік випускників 9-х, 11-х класів. З 38 випускників ІІ ступеня на 1 вересня планують продовжити навчання - 31 учень у 10 класі.
Доведено, що рівень знань учнів безпосередньо залежить від рівня відвідування учнями навчальних занять в школі.
На виконання статті 35 Закону України «Про загальну середню освіту» школа повинна забезпечити право молоді на одержання освіти. В цьому напрямку школа проводить достатню роботу.
Адміністрацією школи, класними керівниками приділяється велика увага охопленню учнів навчанням, ми не байдужі до причини відсутності на заняттях кожної дитини. Необхідно відзначити, що кількість пропусків, особливо через не поважні причини, продовжує зменшуватися через те, що протягом всього навчального року
- питання охоплення учнів навчанням розглядаються на засіданні педагогічної ради, на нараді при директорі;
- проводиться індивідуальна робота з батьками;
- ведуться журнали та екрани відвідування.
Враховуючи зазначене, завдання педагогічного колективу школи щодо охоплення учнів навчанням наступні:
- продовжити профілактичну та роз’яснювальну роботу з батьками;
- продовжити роботу зі службами у справах дітей, залучати до проведення роз’яснювальної, профілактичної роботи правознавців;
- проводити протягом всього навчального року рейд «Урок».
- 2. Фінансово-господарська діяльність
Будівля старого корпусу школи прийнята в експлуатацію у далекому 1961 році.Добромильська середню школу переведено в приміщення військових казарм, які були збудовані в 1953 році. Але, незважаючи на її вік і зношеність, адміністрація школи разом із колективом вчителів та батьків постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її в робочому стані. У грудні 2005 року здано в експлуатацію корпус новобудови обладнаний сучасними кабінетами та відповідною матеріально-технічною базою. Фінансування потреб школи проводиться бухгалтерією школи бо наш заклад освіти з 2018 року перейшов на фінансову самостійність. Протягом навчального року систематично велася виплата заробітної плати працівникам школи. За бажанням переважної більшості членів колективу було здійснено нарахування авансу. Бухгалтерія вчасно проплачувала за спожиту школою та філіями електроенергію. Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників, школа не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв.
Працівниками бухгалтерії школи планово проводиться інвентаризація майна. Зауважень щодо забезпечення його збереження та оприбуткування немає. Завжди вчасно готується звітна документація, матеріали списуються або оприбутковуються.
Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Коридори, вестибюль школи поступово поповнюються новими сучасними пластиковими стендами, активно проводиться робота з озеленення класних кімнат. Подвір'я школи завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядаються, своєчасно обрізають дерева, кущі. Огорожа завжди пофарбована, бордюри побілені. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, винесення і періодичне вивезення сміття з території школи.
Останнім часом у районі виникла проблема оптимізації мережі навчальних закладів у зв'язку з катастрофічним зменшенням кількості учнів у школах протягом останніх років. При цьому фінансування освіти здійснюється за формульними розрахунками на одного учня. При цьому коштів на утримання всіх закладів району на 2019-2020 фінансовий рік не вистачає, навіть на захищені статті.
Про видатки в цьому році на ремонти приміщень шкіл, ліквідацію аварійних ситуацій, закупівлю матеріалів та обладнання ніхто не говорить — їх просто немає. Фінансова криза теж відіграє тут роль — ціни на матеріали різко підскочили. Тому повноцінна підготовка нашої школи до нового навчального року стає проблематичною через брак коштів. Дирекція школи намагатиметься використати для цього всі можливі резерви, спонсорські та позабюджетні кошти, але їх недостатньо для такого обсягу робіт
Фінансування потреб школи проводилось за рахунок місцевого бюджету Старосамбірської РДА та за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету. За період з вересня 2019р. по червень 2020р. з державного бюджету отримано фінансування по загальному фонду (освітня субвенція) 8834177,85 грн, які витрачено згідно кошторису на зарплату і нарахування на зарплату вчителів.
За період з вересня 2019р. по червень 2020р. з місцевого бюджету отримано фінансування по загальному фонду у розмірі 3582231,93 грн, з яких оплачено:
- зарплату та нарахування на зарплату обслуговуючому персоналу 2489506,71 грн;
- відрядження 9596 грн,
- харчування дітей 1-4 класів та дітей пільгових категорій – 226454,50 грн;
- видатки на преміювання дітей, які зайняли призові місця в обласних олімпіадах – 8000 грн;
- екологічний та земельний податки 1127 грн;
- вугілля для опалення закладу та філій 127602,50 грн;
- дрова для опалення закладу та філій 95000 грн;
- вивіз сміття 2074,65 грн;
- водопостачання 17868,16 грн;
- світло 135669,91 грн;
- природний газ 286187,77 грн;
- послуги по обслуговуванню газової котельні 7125 грн;
- інтернет-послуги 15667 грн;
- обслуговування програмного забезпечення 15380 грн;
- поточний ремонт автобуса 48818 грн
- технічне обслуговування вогнегасників 601 грн;
- послуги проведення інтернет-мережі 2030 грн;
- дизпаливо 50817,60 грн;
- канцтовари 5495 грн;
- за класні журнали і друковану продукцію 8961 грн;
- автошини до автобуса – 7582,13 грн
- господарські товари 19668 грн;
- конверти марковані 1000 грн.
За період 2019-2020 навчального року по загальному фонду для НУШ було закуплено товарів на суму 122264, 00 грн, а по спеціальному фонду на суму 93612,00 грн. У тому числі з них витрачено на:
- меблі 58622 грн.,
- на дидактику 63642 грн.,
- на компютери 93612 грн.
Крім того зі субвенції з державного бюджету на покращення якості освіти було здійснено монтаж та налаштування лінії інтернет-мережі фірмою ТзОВ «Радіонетворк» у два корпуси школи на суму 65724,92 грн.
За послуги оренди державного майна, а саме приміщення для їдальні, орендодавець заплатив нам 375,92 грн.
Залишок коштів на рахунку станом на 01.07.2020 р становить 375,92 грн.
Для підтримки позитивного іміджу школи необхідно вирішити ще декілька питань:
- для попередження руйнування будівлі, з метою створення безпечних умов перебування дітей у закладі під час навчального-виховного процесу фасад їдальні та спортзалу потребують повної реконструкції;
- заміну потребує пожежна сигналізація і підключення її до пожежного пульту;
В 2020-2021 н.р. планується зробити: ремонт спортзалу, тиру, сантехніки, санвузлів, провести заміну вікон у корпусі №1. Щороку проводиться косметичний ремонт рекреацій, навчальних кабінетів, коридорів та класів.
- Кадрове забезпечення навчального закладу:
Кадрова політика середньої загальноосвітньої школи м.Добромиль будується з урахуванням підвищених професійних вимог до вчителя, що обумовлюється інтенсивністю оновлення, модернізацією всіх компонентів освітнього процесу на всіх ступенях системи освіти і набуває значної актуальності у зв’язку з переходом закладів освіти до нового змісту, структури та терміну навчання (12-річної школи). Сучасний загальноосвітній навчальний заклад потребує вчителя - психолога, вчителя - технолога, вчителя дослідника, який повинен вміти творчо розв’язувати професійні проблеми.
Назріло питання формування педагогічних кадрів нового типу. Враховуючи можливість і пріоритетність кадрових питань, у навчальному закладі розроблено цільову програму «Вчитель».
Мета програми: створення системи професійного росту педагогічних кадрів; удосконалення системи матеріального і морального стимулювання.
Таким чином, серед задач кадрової політики закладу можна визначити наступні:
- активізацію та якісне перетворення інноваційної здатності педагогічного персоналу;
- дбайливе ставлення до старшого покоління вчителів, підтримку їхньої професійної активності;
- добір вчителів повинен здійснюватись відповідно до розроблених кваліфікаційних вимог;
- впровадження в навчальний процес нових принципів і методів навчання.
- ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО – ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ
Стратегічною метою розвитку школи як загальноосвітнього навчального закладу є перетворення її в адаптовану школу, тобто в школу для всіх, у школу, в якій навчально-виховний процес буде організовано відповідно до психологічних особливостей, здібностей та нахилів дітей з урахуванням запитів батьків у розрізі загальнодержавних стандартів. Навчально-виховний процес здійснюється в школі відповідно плану роботи школи, Статуту школи та робочого навчального плану. Школа працювала за 5-денним режимом.
Стратегічними напрямками розвитку початкової освіти залишаються особистісно-орієнтований підхід в навчально-виховному процесі, формування ключових компетентностей учнів початкових класів, зокрема, загальнокультурної, громадянської, здоров’язберігаючої, інформаційно-комунікаційної.
Навчальний план початкової школи був складений за типовими навчальними планами початкової школи з українською мовою навчання.
І вчителі, і учні школи готові виконувати всі завдання, які постають перед ними, так як професіоналізм педагогів, уміння мобілізуватися, перебудувати власний досвід з урахуванням змін в освіті – усе це є міцним фундаментом для цього. Згідно із новим Держстандартом передбачається здійснення особистісно-орієнтованого підходу у навчально-виховному процесі початкових класів, тому значна увага і методичної служби, педагогічного колективу приділяється подоланню консерватизму в підходах до навчально-виховної діяльності, впровадженню інноваційних технологій.
- УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДОМ
У 2019/2020 н. р. адміністрація навчального закладу продовжувала удосконалювати систему управління школою на всіх рівнях її функціонування та життєдіяльності з метою забезпечення стабілізації позитивного іміджу і конкурентоспроможності школи на ринку освітніх послуг.
Узгодженість дій адміністрації, координація дій, спрямовані на створення творчого психологічно спрямованого мікроклімату в колективі, творчості та впровадженню інноваційних форм роботи.
Реалізація завдань на досягнення мети діяльності педагогічного колективу супроводжувалась постійною аналітичною діяльністю щодо результатів роботи з усіх напрямів.
Управління школою здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.
Враховуючи сучасні вимоги, більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Я, як директор школи, у роботі з працівниками намагаюсь дотримуватися партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування.
- РОБОТА З ПЕДАГОГІЧНИМИ КАДРАМИ
Ефективно здійснювалася кадрова політика. На початок 2019/2020 н.р. школа була забезпечена штатними працівниками на 100%. Педагогічний колектив об'єднав людей закоханих у свою справу, безмежно відданих дітям. Завдяки наполегливій, натхненній праці вчителів школа завжди йде шляхом упровадження передових педагогічних досягнень.
Розстановка педагогів здійснювалася відповідно до фахової підготовки працівників. При прийомі на роботу (в тому числі й технічних, обслуговуючих працівників) враховувались фахова підготовка, особисті та колективні якості працівників, працездатність, інші характеристики. За останніми директивами МОНУ до вчителів (незалежно від того, який предмет викладає, посади, яку обіймає, віку) висувається вимога вміння працювати з комп’ютером, оргтехнікою, проектором і ін. Треба віддати належне нашій школі, адміністрації, вчителям, які докладають чимало сил і енергії, щоб в школі не просто здійснювалося навчання, а опановувалися освітні технології, щоб навчальний процес був нерозривно пов'язаний з вихованням, з формуванням у молоді не лише культури і хороших манер, але головне – здорових життєвих принципів і переконань.
Станом на 01.06.2020 року навчально–виховний процес в школі забезпечує 53 педагогічних працівники, з них у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку перебуває 1 педагогічний працівник.
Щорічною перевіркою особистісного зростання, іспитом на компетентність педагогів є атестація педагогічних кадрів.
У 2019 – 2020 навчальному році за підсумками атестації встановлена відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії "спеціаліст вищої категорії" 3 учителям ( Герега О.С, Куцериб Ж.Б, Гельжинська Г.М., ); встановлена відповідність раніше присвоєному педагогічному званню
« старший вчитель» - Кріль М.Ю, Сплавінській О.М., Босаневич М-М.Т, Голубець Г.М, Висоцька Л.І.,.; присвоєно педагогічне звання
« старший вчитель» - Петкевич Е.С., Керницькому А.Б., присвоєно кваліфікаційну категорію "спеціаліст І категорії" Муль З.Б., присвоєно кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії" одному вчителю – Сапбиєвій Р.Б., присвоєно кваліфікаційну категорію "спеціаліст другої категорії" одному вчителю – Ситинській Л.Є. , Якісний склад педагогічних кадрів такий:
Учителів вищої категорії – 31 (58.5 %)
Учителів-методистів –2 (3.8%)
Старший учитель –23 ( 43.4 %)
Учитель І категорії –8 (15 %)
Учитель ІІ категорії –5 (9.4%)
Спеціалістів –9(17%)
Із 53 педагогічних працівників школи, 47 має вищу освіту (88.7%),
6 педагогічних працівників-середню спеціальну (11.3 %).
Середній стаж роботи педагогів – 23,4 років.
До 3-х років – 3 (5 %)
3-10 років – 4 (11 %)
10-20 років –17 (21 %)
більше 20 років – 32 (63 %)
Підвищенню рівня професійної компетентності вчителів сприяє атестація педагогічних кадрів. Атестація педпрацівників ЗСШ І – ІІІ ст..м.Добромиль проводиться за Типовим положенням про атестацію, відповідно до Законів України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту».
Атестація педагогічних працівників проводиться з метою:
- встановлення їх кваліфікаційної категорії відповідно до рівня ділової кваліфікації, стажу педагогічної роботи та результатів педагогічної діяльності;
- активізації їх професійної діяльності, стимулювання до професійного самовдосконалення, безперервної фахової освіти, підвищення рівня компетентності, майстерності та ефективності роботи.
Атестація здійснюється за планом. Під час проведення атестації не допускаються порушення щодо дотримання Положення про атестацію.
Не мають місця випадки зниження в ході атестації кваліфікаційної категорії чи позбавлення педагогічного звання. Безконфліктність організації і проведення атестації забезпечується доброзичливими взаєминами між педагогами, які атестуються, та членами атестаційної комісії, готовністю їх до конструктивної та результативної роботи, відкритістю планування та дотримання норм і правил проходження атестації, залучення до атестації широких кіл громадськості.
Чверть педагогічних працівників мають почесні педагогічні звання та нагороди.
Значна увага приділяється комп'ютерній грамотності вчителів. Крім курсової перепідготовки, для вдосконалення та підвищення своєї майстерності всі вчителі закладу декілька років відвідують постійно діючі курси «Microsoft» та «Intel», де отримують нові знання та навички з інформаційно-комп’ютерних технологій, вдосконалюють вміння створювати проекти за програмою «Intel»
Поряд з курсовою перепідготовкою широко застосовуються можливості самоосвітньої діяльності. Кожен педагог займається самоосвітою згідно з індивідуальним планом підвищення кваліфікації, який включає у себе опрацювання після курсового завдання. У системі методичної роботи є заходи, що сприяють підвищенню кваліфікації: конференції, семінари, консиліуми, педагогічні ради.
Курсова перепідготовка поєднується з методичною роботою на різних рівнях та із самоосвітою. Новою формою курсової перепідготовки стало дистанційне навчання.
Адміністрація школи:
|
- ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ТА МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ
Вчителі школи протягом року своєчасно проходили курси підвищення кваліфікації при Львівськочму ОІППО та Дрогобицькому ДПУ ім.. І. Франка.
Планування методичної роботи здійснюється за результатами діагностичних досліджень потреб педагогів. Ведеться педагогічний моніторинг.
Основною формою колективної методичної роботи залишаються міжшкільні методичні об’єднання, головна функція яких - ознайомлення учителів із сучасним станом і перспективою розвитку освіти, досягненнями вітчизняної педагогічної науки, перспективним педагогічним досвідом.
Протягом 2019-2020 навчального року в Добромильському освітньому окрузі працювали методичні об'єднання вчителів:
- Початкових класів:
- 1-ші класи – керівник метод об'єднання Турко О.Ф.
- 2-гі класи – керівник метод об'єднання Гельжинська Г.М.
- 3-ті класи – керівник метод об'єднання Гритчак Л.М.
- 4-ті класи – керівник метод об'єднання Хадай Л.М.
- Суспільно-гуманітарного циклу:
- української мови та літер. - керівник метод об'єднання Моцьо Т.В
- зарубіжної літератури - керівник метод об'єднання Гелюта Г. М.
- англійської мови - керівник метод об'єднання Мрачинська О. С.
- німецької мови - керівник метод об'єднання Долгун О. Р.
- історії - керівник метод об'єднання Керницький А. Б.
- Природничо-математичного циклу:
- математики - керівник метод об'єднання Святлош С. М.
- географії - керівник метод об'єднання Сорока М. В.
- біології та хімії - керівник метод об'єднання Димінська Н.В
- фізики - керівник метод об'єднання Гадевич М. М.
- трудового навчання - керівник метод об'єднання Голубець Г.М.
- фізичної культури - керівник метод об'єднання Блідий М.Я.
- основ здоров`я - керівник метод об'єднання Босаневич М.Т.
-педагогів- організаторів - керівник метод об'єднання Петрик В.Я.,
4 Внутрішкільні методоб’єднання:
класних керівників - керівник методоб'єднання Сорочак У.М.
В цьому навчальному році методичні об'єднання працювали на високому рівні. Слід відмітити роботу методичних об'єднань вчителів всіх перелічених предметів і окремо відмітити:
- учителів української словесності;
- учителів математики;
- учителів фізики.
Аналіз освітньої діяльності за минулий рік показує, що колектив не втрачає позицій у всіх напрямках навчально- виховної роботи. У 2018/2019 н. р. навчально-виховний процес було спрямовано на інтелектуальний, соціальний і фізичний розвиток кожної дитини як особистості, здатної самостійно мислити і творчо діяти, використовувати знання в нестандартних ситуаціях.
За підсумками навчального року:
- 348___ уч___ переведено до наступного класу;
- 72 учнів випущені з 9 та 11 класів;
- _57__ уч___ — нагороджено Похвальними листами «За високі досягнення в навчанні»;
- 46 учнів закінчили 9 клас, з них – двоє отримали свідоцтва з відзнакою(Лучин Оксана, Сапбиєва Софія);
- 26 учень закінчили 11 клас
Фінішною прямою для учнів 4-х, 9-го класів стала ДПА , для 11-го класу –ЗНО.
Одним з позитивних моментів навчально-виховного процесу є успіхи учнів у олімпіадах, творчих конкурсах, змаганнях. У 2019-2020 н.р. учні школи вибороли 15 призових місць у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, з них:
1 місце – 6 учнів;
2 місце – 2 учнів;
3 місце – 7 учнів.
Підтвердили відмінні знання з базових предметів у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад два учні:
- Опришко Назар(11 клас) – ІІІ місце з математики, учитель Гриц О.І.
Сенчишин Роман (8 клас)- ІІІ місце з географії, учитель Паберівська М.В..
Поряд з курсовою перепідготовкою широко застосовуються можливості самоосвітньої діяльності. Кожен педагог займається самоосвітою згідно з індивідуальним планом підвищення кваліфікації, який включає у себе опрацювання після курсового завдання. У системі методичної роботи є заходи, що сприяють підвищенню кваліфікації: конференції, семінари, консиліуми, педагогічні ради.
Курсова перепідготовка поєднується з методичною роботою на різних рівнях та із самоосвітою. Новою формою курсової перепідготовки стало дистанційне навчання.
- Медичне обслуговування учнів у навчальному закладі:
Головним завданням сучасного навчального закладу є підтримка й поліпшення здоров’я дітей. Курс «Основи здоров’я» сприяє активному використанню учнями основних методів і засобів формування здорового способу життя, збереження та зміцнення фізичної, соціальної й духовної складових здоров’я.
Медичне обслуговування здійснюється кваліфікованими медпрацівником. Медичний кабінет розташований на 2 поверсі школи, повністю забезпечений необхідними медикаментами, проведена вода, зроблений ремонт.
Для попередження та виявлення захворювань протягом навчального року проводиться медичне обстеження учнів вузькими спеціалістами.
У 2019-2020н.р. оглянуто 420 учні – 100%, отримали довідку 086 – 1/0 всі учні школи. Контроль роботи харчоблоку - щоденний. Випадків виявлення кишкових інфекцій не було. Технологія приготування страв дотримується.
Рекомендації на 2020-2021 н.р.:
Своєчасно доводити до відома батьків інформацію про стан здоров’я дитини, про необхідність проведення обстежень, щеплень.
Забезпечити 100% надання довідок 086-1/0 на 01.09.2020 р.
Вчителям фізичного виховання більше уваги приділяти проведенню вправ по корекції постави, дихання.
Класним керівникам провести бесіди з батьками про необхідність дотримання правильного режиму харчування (гарячого), режиму дня, своєчасного проведення тесту і ФОГ для раннього виявлення туберкульозу.
- 9. Організація харчування учнів у навчальному закладі:
З метою чіткої організації режиму дня, який відповідає віковим нормам учнів, збереження здоров’я й попередження харчових та інфекційних захворювань, у школі організовано гаряче та буфетне харчування учнів 1-11-х класів. Сумісно зі ТОВ «Фонтан» на базі шкільної їдальні організовано харчування дітей. Робітники їдальні намагаються створити домашню затишну атмосферу під час своїх смачних сніданків та обідів . Завдяки режимному калорійному харчуванню діти набирають нових сил та здоров’я.Всі учні пільгових категорій охоплені гарячим харчуванням.
Суворо виконуються всі необхідні умови санітарного контролю за термінами й умовами зберігання та реалізації продуктів, дотримується питний режим.
Основна маса учнів харчується під час перерв їдальня працює до 15.30.год.
Столи накривають за спеціальним графіком. Учні перебувають у їдальні в супроводі вчителів.
Медична сестра ретельно слідкує за санітарним станом приміщень їдальні, різноманітністю страв, дотриманням циклічного меню, виконує усі вимоги санітарно - епідеміологічної служби. Меню вивішено на видному місці в обідній залі, у ньому зазначено найменування страв, вихід продуктів, їх ціна. Випадків порушень термінів реалізації продуктів не було. Усе обладнання харчоблоку знаходиться в робочому стані. Усі ємності й інвентар промарковані. Санітарний режим на харчоблоці не порушується. Роботу шкільного медпункту й харчоблоку систематично перевіряють СЕС, батьківський комітет.
В шкільній їдальні продовжується безкоштовне харчування дітей пільгових категорій:
Всього по школі на основі наданих відповідних документів безкоштовно харчуються 15 дітей.
Класні керівники систематично пояснюють батькам важливість гарячого харчування для збереження здоров’я дитини.
- 10. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.
У 2019-2020 навчальному році безпечне проведення навчально-виховного процесу здійснювалось згідно Положенням прр організацію роботи з охорони праці.
Учні та вчителі навчального закладу дотримуються вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності з учнями та інструкцій з охорони праці для вчителів.
Адміністрацією закладу в період 2019-2020 навчального року були призначені комісії з контролю за безпечною експлуатацією приміщень та будівлі, а також роботи електричних пристроїв (робота електроприладів в їдальні, персональної та оргтехніки).
Згідно зі статтею 17 Закону України «Про охорону праці» та статтею 169 Кодексу Законів про Працю усі працівники закладу проходять попередній і періодичний медичний огляд.
З метою організації розробки комплексного плану в школі видаються накази адміністрації, якими призначається відповідальна особа з охорони праці, пожарної безпеки та електрогосподарства.
Перед початком навчального року комісією були проведені випробування спортобладнання, стан споруд на спортивних майданчиках, справність кріплення воріт, а також всієї огорожі навколо території.
Заступником директора з ГЧ Возьним Я.І. були обстежені приміщення в яких перебуває технічний та обслуговуючий персонал, на предмет знаходження і вилучення зайвих особистих приладів не задіяних у трудовому процесі, які можуть спричинити шкоду чи аварійну ситуацію.
Будівля школи та приміщення закладу, забезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, пожежним інвентарем (пожежними щитами та стендами, пожежними відрами, ящиками з піском тощо), пожежним знаряддям (пожежними ломами, баграми, сокирами). Усі вогнегасники перезаряджені, пройшли технічне обслуговування на що маються акти, та розміщені у легкодоступних місцях, які унеможливлюють їх пошкодження.
По всій школі розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Не менше ніж раз на рік, проводяться тренування евакуації під час проведення Дня цивільного захисту.
Згідно санітарних, пожежних норм і правил, школою отримані Паспорти готовності школи до нового навчального року, акт опору ізоляції та освітлювальної проводки, видані комісією акти прийому кабінетів хімії, фізики, біології, комп'ютерного класу, спортзалу, спортмайданчика.
Особлива увага у закладі приділяється заходам, щодо запобіганням нещасним випадкам на виробництві.
У разі нещасного випадку, у школі своєчасно проводиться його розслідування.
На 2019-2020 навчальний рік плануються заходи:
- оформлення акта підготовки школи до нового навчального року;
- проведення інструктажів серед працівників та технічного персоналу;
- провести обстеження стану енергогосподарства школи;
- оформити відповідні накази з охорони праці, техніки безпеки, пожежної
безпеки, безпеки дорожнього руху;
- провести заняття серед педагогічного і технічного колективу н.з. на тему
«Профілактика побутового травматизму»;
- провести інструктаж щодо заборони використання електроопалювальних
приладів;
- регулярно проводити інструктажі з техніки безпеки та пожежної безпеки серед
педагогічного й технічного персоналу.
Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається в діяльності педколективу як одне з пріоритетних завдань і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу й інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладі, створено службу з охорони праці, сплановані відповідні заходи.
На початку навчального року, напередодні канікул і святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно мають місце цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями.
У школі є необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Кожним вчителем-предметником проводились інструктажі перед виконанням завдання лабораторної або практичної роботи, згідно видів діяльності на уроках праці, фізкультури, про що робилися відповідні записи в класних журналах. Питання щодо запобігання дитячого травматизму розглядалися на педраді, нарадах при директорові; нарадах класних керівників, батьківських зборах. Протягом навчального року шкільною медсестрою проводилися профілактичні бесіди, інша робота, щодо зменшення захворюваності учнів на педикульоз, шкіряні хвороби.
Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі проводиться належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. У школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, ведеться відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з'ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.
За період 2019-2020 н.р. незафіксовано випадків травматизму невиробничого характеру та випадоків травматизму під час навчально-виховного процесу.
- 11. Організація виховної роботи в школі.
Організація виховної роботи у 2019-2020 н.р здійснювалася відповідно до вимог законів України: «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про позашкільну освіту», наказу міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2013 року № 1243 «Про основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Листа МОН молоді і спорту 1/9-595від 23.08.2013 року «Про деякі питання організації виховної роботи». Був розроблений план виховних заходів з учнями 1-11 класів на основі річного плану школи.
Виховна діяльність в школі, як цілісна система складається із діяльності дорослих (адміністративно-педагогічна функція, рада школи, батьківський комітет, МО класних керівників) та із діяльності учнів .
Класними керівниками були складені виховні плани роботи, які відповідають виховній темі школи - формування та розвиток соціальної-зрілої,творчої особистості - громадянина України.
Виконання завдань і реалізація основних принципів виховної роботи протягом навчального року здійснювалася за основними напрямками:
- Національно-патріотичне виховання
- Морально-правове та превентивне виховання.
- Громадянське виховання.
- Екологічне виховання
- Художньо-естетичне виховання
- Родинно-сімейне виховання
- Трудове виховання
- Формування здорового способу життя
- Сприяння творчому розвитку особистості
В основну діяльність школи покладено принцип гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських та релігійних організацій, поєднання загальнолюдського і національного взаємозв’язку, розумового, морального, фізичного і естетичного виховання науковості, диференціації, індивідуалізації, змісту і форм освіти, розвиваючого характеру навчання.
Виховна робота школи була спрямована на вирішення таких завдань:
- створення умов для розвитку і самореалізації інноваційної особистості;
- виявлення та подальша робота з творчо обдарованими учнями школи;
виконання довгострокових комплексних програм позашкільної освіти;
- профілактика та попередження суїцидальної поведінки, злочинності та
правопорушень серед неповнолітніх;
- втілення концепції естетичного, громадянського та військово-патріотичного
виховання підростаючого покоління;
- формування в учнів поняття і компетенції здорового способу життя.
( Доповідь додається ст..1-63 з фото ).
Проблеми та недоліки в організації виховної роботи
- Необхідно більше приділяти увагу контролю за відвідуванням учнями школи, систематично проводити цикл бесід на правову тематику з учнями та батьками, систематично залучати учнів до роботи комітетів органів самоврядування, аналізувати мікроклімат в класних колективах.
- Пошук і цілеспрямований вияв обдарованих дітей.
- Посилення контролю щодо питання дитячого травматизму. Систематично проводити наради - інструктажі класних керівників про роботу щодо попередження дитячого травматизму.
Шляхи розвитку виховної роботи на наступний рік спрямовані на усунення причин вказаних недоліків
Аналізуючи виховну діяльність дитячого самоврядування, % урахуванням особливості учнівського колективу, колективу вчителів та класних керівників спрямувати виховну роботу на наступний навчальний рік так щоб:
- Створити умови для розвитку педагогічної ініціативи, підвищення фахової майстерності педагогічних працівників;
- Створити умови для формування фізично і психічно здорової дитини;
- Створити умови для реалізації здібностей обдарованих дітей;
- Застосування новітніх педагогічних технологій;
- Впроваджувати можливості мережі Інтернет для підвищення рівня навчання та виховання;
- Забезпечити соціальний захист учасників навчально-виховного процесу, дотримання правил безпеки життєдіяльності, охорони здоров’я і життя дітей та підлітків, педагогічних працівників,
- Залучати дітей девіантної поведінки до роботи школи в системі самоврядування;
- 8. Модернізувати матеріальну базу школи.
- 9. Продовжувати пошукову та музейну роботу в школі і районі.
- 12. Профорієнтаційна робота
Професійна підготовка молоді починається ще в шкільні роки. Завдання школи - підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота в закладі проводиться під час навчально-виховного процесу: виховання трудових навичок у школярів під час прибирання території, розширення знань про професії на уроках. Якісному вихованню сприяють екскурсії на виробництво, позакласні виховні заходи.
Завдання педагогічного колективу школи допомогти випускникам правильно обрати професію свого майбутнього життя, врахувати не тільки бажання учня, але й вимоги до професії.
З цією метою, починаючи з 5-го класу проводиться анкетування учнів профорієнтаційної направленості. Для 9-х, 10-х, 11-х класів проводиться анкетування з метою виявлення нахилів до тієї чи іншої галузі науки; зустрічі з ведучими спеціалістами районного центру зайнятості, соціальної служби для дітей, сім’ї та молоді.
Значна увага приділяється співробітництву школи з ВНЗ, технікумами, училищами. Проводяться бесіди, зустрічі. Учні школи відвідують «Дні відкритих дверей» у навчальних закладах міста.
- 13. Робота з батьками та громадськістю у навчальному закладі:
Співпраця з батьками
Виховання учня в школі та сім'ї — щоденний безперервний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов'язаних із професійним світом, захопленнями своїх дітей, родинними святами.
Класні керівники тісно співпрацюють із сім'ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною. Свої висновки вони заносять до щоденника психолого- педагогічних спостережень.
Однією з традиційних форм роботи з батьками в школі є батьківській всеобуч. Тематика лекцій підбирається з урахуванням вікових особливостей дітей. У проведенні лекторіїв бере участь адміністрація школи, шкільний психолог, запрошуються працівники всіх служб, центру зайнятості, районного відділу юстиції.
Вищим органом громадського самоврядування в період між проведенням загальних зборів є рада школи.
Основні завдання ради:
- підвищення ефективності навчально-виховного процесу у взаємодії з
сім’єю,громадськістю, державними приватними інституціями;
- визначення стратегічних завдань, пріоритетних напрямів розвитку навчального закладу та сприяння організаційно-педагогічному забезпеченню навчально- виховного процесу;
- сприяння організації дозвілля та оздоровлення учнів;
- стимулювання морального та матеріального заохочення учнів, сприяння пошуку,
підтримки обдарованих дітей;
- зміцнення партнерських зв’язків між родинами учнів та загальноосвітнім закладом з
метою забезпечення єдності навчально-виховного процесу.
- 14. Управлінська діяльність:
Управління школою здійснюється згідно з річним планом роботи, планом внутришкільного контролю та календарних планів учителів-предметників і виховної роботи класних керівників. Така система планування, відпрацьована в школі й заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їхньої діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.
У школі в наявності всі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. Із підключенням до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість учителям і адміністрації оперативно й мобільно використовувати достовірну інформацію, вчасно знайомитися з новими документами і навіть їх проектами.
Контроль — це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників 'розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на
негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі.
Адміністрація використовує різноманітні форми контролю за станом навчально- виховного* процесу, передусім такі традиційні, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів і програм, перевірка класних журналів, щоденників поведінки тощо. Під час проведення внутрішньо-шкільного контролю за рівнем викладання навчальних предметів заступник директора використовує діагностичні картки аналізу та вивчення стану викладання предметів із використанням комп'ютера. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення в рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань і навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів.
Ураховуючи сучасні реалії, стиль керівництва нашою школою є близьким до демократичного, оскільки більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримуються, повноваження делегуються. Директор школи в роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми спільно обговорюються, виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому реалізується.
Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а задля позитивного кінцевого результату. Завдяки такому стилю керівництва в школі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи, як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей шанобливе, вимогливість поєднується зі справедливістю, спілкування ввічливе, рідко з нотками наказування. Учителям надається більше самостійності, що відповідає їх кваліфікації і характеру роботи, створюються необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих директор бачить насамперед особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.
Навчальний рік закінчився і школу треба готувати до нового навчального року.
Адміністрація школи буде дуже вдячна батькам за допомогу в підготовці школи до 2019-2020 навчального року.
Добромильська школа відома як заклад, що дає ґрунтовні і міцні знання із загальноосвітніх дисциплін; готує своїх випускників як активних громадян демократичного суспільства. Становлення Української держави і формування української нації – процес тривалий, неоднозначний, особливо гостро його сприймає сучасна молодь. Якою вона буде, які цінності становитимуть її свідомість – таким буде майбутнє нашої країни. Добромильська школа є тим осередком, де плекається нове покоління, здатне творчо вирішувати проблеми свого часу. Вчительський колектив докладає усіх зусиль, щоб із стін школи виходили всебічно розвинені особистості !!! Дякую за увагу !!!